Pierwsze urodziny dziecka są wyjątkowe, głównie dlatego, że to pierwszy raz… I pierwsza impreza urodzinowa! Kogo zaprosić? Gdzie zorganizować przyjęcie? Impreza dla dzieci czy dla dziadków? A może to jakoś połączyć?

Pomysłów i sposobów na organizację pierwszych, jak i kolejnych urodzin jest całe mnóstwo! Tylko wasze chęci i wyobraźnia stawiają granice 😉
Podrzucam kilka pomysłów, na to jak, gdzie i dla kogo zorganizować pierwszą imprezę urodzinową. Przyjęcie urodzinowe możemy zorganizować w domu, bawialni, ogrodzie, w restauracji lub u dziadków! W zależności od naszych możliwości mieszkaniowych oraz ilości planowanych gości wybieramy dogodne miejsce.

Jeśli wybór padł na mieszkanie (wasze lub dziadków) i nie macie “dodatkowych” dzieci to sprawa jest dosyć prosta! Ustalacie menu robicie obiad, zamawiacie lub robicie tort, kilka dekoracji i imprezka gotowa! 
Jeśli natomiast poza jubilatem/jubilatką są inne dzieci wtedy pamiętajcie o specjalnych miejscach przy stole (może oddzielny stół), a także o atrakcjach, aby dzieci się nie nudziły 😉

Impreza w sali zabaw – pod warunkiem, że jest to bawialnia przystosowana dla maluszków z bezpiecznymi zabawkami i odpowiednią przestrzenią. Tak żeby dziecko obchodzące urodziny także (a może przede wszystkim) skorzystało!
Jeśli na planowanej liście gości jest dużo dzieci troszkę starszych niż nasz roczniak, to bawialnia z jakąś dodatkowa konstrukcją róznież jest świetnym rozwiązaniem. Nie zapomnijmy przy tym, że organizując urodziny i nastawiając się na dzieci, naszymi gośćmi są również dorośli, więc fajnie jest o nich pamiętać, zapewnić kawę, herbatę i choćby kawałek ciasta poza popcornem i piankami 😉 

Pierwsze urodziny dziecka w restauracji – czemu nie! Szczególnie sprawdza się to w sytuacji gdy zapraszamy głównie rodzinę i znajomych, a dzieci mamy garstkę 😉 Wybierając odpowiedni lokal, zwróćmy uwagę na to gdzie będzie umiejscowiony wasz stół, czy wokół jest trochę przestrzeni dla dzieci (nie ukrywajmy dzieci dłużej niż 10 minut przy stole raczej nie usiedzą ;)) Fajnie jest jeśli lokal ma kącik dla dzieci wtedy można skorzystać z takiego miejsca, ewentualnie można przynieść  dodatkowo jakąś matę dla maluszka, czy dodatkowe zabawki. Świetnym rozwiązaniem jest również zamówienie profesjonalnej animatorki dla dzieci, która nie tylko taki kącik zorganizuje, ale przede wszystkim fajnie zorganizuje czas dzieciom.
A jeśli macie ogród, a wasze dziecko obchodzi urodziny latem to już w ogóle macie pole do popisu! Basen z kulkami, huśtawki, piaskownica, kocyk i natura <3 

Podsumowując, organizując dla dziecka pierwsze urodziny  nie zapomnijmy o różnym przedziale wiekowym gości, zapewnieniu atrakcji dla najmłodszych, dostosujmy miejsce do rodzaju uroczystości, przygotujmy dekoracje i zamówmy tort z efektem wow!

Back to Top