Hotel Luxor, wiele o nim słyszałam, ale po raz pierwszy miałam okazję w nim być…

Opis.

Jest to 3-gwiazdkowy hotel o bardzo wysokim standardzie. Utrzymany w luksusowej stylistyce. Złoto, czerń, to barwy, które królują w Luxorze.
Jest to obiekt położony przy Alei Warszawskiej w Lublinie, działka, na której jest zlokalizowany posiada ostatni numer z lubelskim adresem w tej części miasta.

Podjeżdżając na parking budynek na pierwszy rzut oka wydaje się o wiele mniejszy niż jest w rzeczywistości. Tuż przed budynkiem widać nieduży plac zabaw i piękną zadbaną roślinność. Parking znajdujący się bezpośrednio przy budynku mieści do 250 aut osobowych, ponadto hotel korzysta z gościnności sąsiadującej działki i wspólnie mogą zaoferować o wiele więcej miejsc postojowych.

Recepcja połączona z eleganckim holem, zaaranżowanym, tak by móc spokojnie w nim poczekać, spotkać się na kawę, czy też chwilę popracować. Po wejściu do obiektu od razu czuć tę “luksusowość” i klimat, który z pewnością był zamierzony i jest spójnie podtrzymywany w całym hotelu. Baza noclegowa to aktualnie ok 120 miejsc, ale hotel jest w trakcie rozbudowy i już niedługo będzie dostępne kolejne 17 pokoi dla gości. Wszystkie pokoje urządzone są w podobnym stylu i wyposażone w niezbędne elegancko “opakowane” gadżety hotelowe (kosmetyki,przyborniki itp.)

Obiekt ma 3 poziomy parter, na którym znajduje się recepcja wraz z “foyer”, a także sala restauracyjna do 60 osób, połączona z patio w sumie mieszą nawet 160 osób! W patio można również zjeść śniadanie w cudnej scenerii kwiatów i ogrodu.
Wchodząc do restauracji w powietrzu czuć mocną woń świeżych kwiatów, których jest tam pod dostatkiem. Piękne kompozycje kwiatowe nie tylko cieszą oko, ale także inne zmysły 😉

Możliwości organizacyjne.

Na parterze znajduje się także przestronna sala bankietowa (do 200 os. na przyjęcia typowo weselne), ale dowolnie można ją zaaranżować i połączyć z salą restauracyjną oraz patio dzięki mobilnym ściankom, organizowane są tu przyjęcia i konferencje nawet do 600 osób! Hotel zapewnia niezbędny sprzęt konferencyjny.


Na pierwszym piętrze poza częścią hotelową znajduje się Grad Club, sala do 60 osób, utrzymana w bardzo eleganckim i wytwornym klimacie wykorzystywana jako miejsce na przyjęcia, spotkania biznesowe, oraz szkolenia. Zaletą tej sali jest odrębne zaplecze, bar, szatnia, toalety tylko dla gości korzystających z tego miejsca i bezpośrednie wyjście na duży taras wraz z miejscami siedzącymi. Na tym poziomie znajduje się również Apartament Biznesowy przeznaczony do mniejszych, bardziej kameralnych spotkań.
Drugie piętro w całości dedykowane jest gościom hotelowym.

Ogromnym atutem tego miejsca jest mocno zalesiony teren znajdujący się za budynkiem. Dużo miejsca na organizację ślubu w plenerze, czy imprezy integracyjnej, Miejsce na grilla, ognisko, wielka “altana” w budowie, wszystko w bezpośrednim otoczeniu lasu, do którego jest kilka kroków, wystarczy otworzyć furtkę i już spacerujesz po lesie – niesamowite! Taki klimat i leśna ściana w scenerii sprzyjają imprezom na świeżym powietrzu.

Poza tym trwa budowa nowej inwestycji Luxora, (zintegrowanej z budynkiem hotelu) to centrum bankietowo-cateringowe, o bardzo dużych możliwościach organizacyjnych, sala do 1000 osób (tak do tysiąca!) z tarasem na dachu i przeszklonymi ścianami.

Hotel współpracuje z korporacją taksówek oferując atrakcyjne ceny swoim gościom, ponadto personel zajmuje się kompleksową organizacją przyjęć i konferencji, oferując transport, muzykę i ciekawą aranżację przestrzeni.

W Luxorze stały klient może liczyć na miłą niespodziankę w postaci preferencyjnych cen z inicjatywy samego hotelu. Oczywiście grupy i najmłodsi goście również traktowani są ulgowo.

Kilka słów ode mnie. 

Byłam pod wielkim wrażeniem tego hotelu, a właściwie filozofii pracy tego miejsca, ale o tym w kolejnym artykule. Cóż jest tu bardzo wytwornie, oczywiście nie każdy musi czuć się dobrze w takich klimatach, ale jeśli ktoś chce zrobić bardzo ekskluzywne wydarzenie, bądź też zorganizować tu swój wymarzony ślub i wesele rodem z filmu “Ślubne wojny” gdzie termin jest na wagę “złota” tak, to idealne miejsce 😉

Back to Top