Bardzo miłe spotkanie z Managerką Hotelu Panią Iwoną Maciążek, z którą znamy się od dawna. W przyjaznej atmosferze porozmawiałyśmy o tym, co ciekawego dzieje się w Focusie i co jeszcze możne się w nim zadziać 🙂

Opis.

Trzypiętrowy obiekt konferencyjno – hotelowy z dużą bazą noclegową, fajną przestrzenią, ciekawą okolicą i porządnym parkingiem. Hotel Focus Centrum Konferencyjne to 3-gwiazdkowy obiekt zlokalizowany przy Al. Warszawskiej. Atutem tego miejsca jest nie tylko szybki dojazd z centrum (ok 5-7 minut), ale również bliska odległość atrakcji turystycznych miasta, takich jak Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogród Botniczny.
Hotel dysponuje własnym, dużym, monitorowanym i zamykanym na noc parkingiem na ponad 120 aut osobowych. Parking jest bezpłatny dla gości.
Obiekt usytuowany jest na wzgórzu, co korzystnie wpływa na jego widoczność z głównej trasy, a także aspekty wizualne. Wokół budynku jest piękny i pokaźny teren zielony, gdzie można rozkładać wielkogabarytowe sprzęty i gdzie znajduje się plac zabaw dla dzieci. Trzeba przyznać, że dzieci mogą tu swobodnie i bezpiecznie hasać do woli (naprawdę jest gdzie).
Na 2 i 3 poziomie znajduje się część hotelowa, która oferuje 85 miejsc noclegowych w 34 pokojach. Komfortowe pokoje wyposażone w niezbędny sprzęt i dodatki (gadżety hotelowe), a także zestaw powitalny dla gości, czyli kawa, herbata (do samodzielnego przygotowania w dowolnej chwili) i coś słodkiego. Hotel współpracuje z korporacją taksówek i oferuje swoim gościom 10%rabatu. Ponadto na różnego rodzaju zniżki mogą liczyć grupy, stali goście i super atrakcyjne ceny dla dzieci. Na życzenie gości w pokojach dostawiane są łóżeczka dla maluszków (nieodpłatnie).

Możliwości organizacyjne.

Na parterze znajduje się duży hol recepcyjny, który można wykorzystać na bardzo wiele sposobów: wystawy, „chillout room”, atrakcje weselne i wiele innych, wykorzystując pokaźną przestrzeń holu. Jest tutaj również sala balowa wraz z tarasem mieszcząca do 430 osób w ustawieniu teatralnym, oraz do 230 osób na przyjęcie weselne. Na okres studniówkowy i na większe przyjęcia jest możliwość rozstawienia namiotu, integralnie połączonego z salą balową, jednocześnie zwiększając jej powierzchnię. Wystrój sali jest elegancki, nastrojowy, ale nie przesadzony nadmiarem upiększeń. Jasne tonacje przełamane czarnymi abażurkami lamp i lampek, nadających fajny stylowy dodatek. Bezpośrednio z sali jest kilka wyjść tarasowych prowadzących do ogrodu, gdzie fajnie sprawdzają się grille i odpoczynek pod parasolem na świeżym powietrzu, szczególnie podczas gorących sobotnich nocy, gdy odbywają się przyjęcia weselne.  

Na pierwsze piętro, dostać się można eleganckimi schodami (wykorzystywanymi często na różne pokazy i rozpoczęcie poloneza na studniówkach), których ozdobą niewątpliwie jest kryształowy żyrandol o niebotycznej wielkości. W budynku jest również winda – jak na trzygwiazdkowiec przystało 😉 Poziom 1, to restauracja wykorzystywana często, jako sala szkoleniowa, mieszcząca do 40 osób na szkolenia i do 30 osób na przyjęcia. Głównym punktem jest otwarta antresola ze stolikami, fotelami, gdzie można zjeść obiad, napić się kawy, czy też popracować przy komputerze. W antresoli jest też przygotowany mały kącik dla dzieci, gdzie najmłodsi goście mogą zająć się np. kolorowaniem, a rodzice w tym czasie spokojnie piją kawę. Na tym piętrze znajduje się także sala bankietowa, wykorzystywana na konferencje do 150 os., jak i na przyjęcia do 100 os. Przy tej sali znajduje się bezpośrednie wyjście na duży balkon tarasowy, wyposażony w stoliki i miejsca siedzące. Hotel oferuje także organizację szkoleń i mniejszych uroczystości w tzw. Meeting Room(ie), to salka do 40 osób z pełnym wyposażeniem, podobnie, jak wszystkie sale w obiekcie.

W Focusie organizowane są wystawy samochodów, gale, pokazy, wesela, przyjęcia, bankiety i różnego rodzaju spotkania i konferencje. Bardzo duży potencjał także dzięki atrakcyjnemu terenowi przy obiekcie, swobodnie można planować ślub w plenerze, czy imprezę na świeżym powietrzu. Co prawda, nie ma specjalnego miejsca przygotowanego pod uroczystość zaślubin “pod chmurką”, ale jest wiele możliwości aranżacji, w której personel chętnie pomaga. Za to jest duże pole do popisu dla tych, którzy chcą sprawić swoim pracownikom aktywną integrację, zawody sportowe, czy też zabawę na wielkich dmuchańcach (nawet takich dla dorosłych).

Kilka słów ode mnie.

Miejsce, które znam dość dobrze, śmiało mogę polecić na różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, smaczna kuchnia i personel na wysokim poziomie. Jedynym minusem może być organizacja dwóch przyjęć weselnych jednocześnie (jeśli są nadal organizowane), co prawda na dwóch poziomach i z oddzielnymi tarasami, ale nie wszystkim odpowiada takie rozwiązanie. Managerka to bardzo życzliwa i pomocna osoba, ja znam ją dobrze i wiem, że można na nią liczyć 🙂 W swoją pracę wkłada nie tylko zaangażowanie i poświęcenie, ale również serce (ach te Focusy ;)).
Poza tym, fajna lokalizacja, no i ta przestrzeń wokół – naprawdę widzę tu ogrom możliwości 🙂

Back to Top