Komunia Święta to niewątpliwe duże przeżycie dla dziecka i całej rodziny. Przy okazji tego pięknego Sakramentu zazwyczaj urządzamy przyjęcie, by wspólnie z bliskimi świętować ten dzień. Tak już się przyjęło w naszej kulturze 🙂 Oczywiście każdy urządza takie przyjęcie na jakie go stać i jakie uznaje za stosowne. Najważniejsze, by w całym tym zamieszaniu nie zapomnieć o tym, co najważniejsze w tym dniu… <3 Rodzice dzieci komunijnych stają przed wyzwaniem zorganizowania dziecku przyjęcia komunijnego i tak naprawdę mają kilka możliwości.

1.Jeśli nasze warunki mieszkaniowe na to pozwalają, zmieści się zakładana ilość gości, czemu nie? Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby odpowiednio wszystko zaplanować. Chodzi głównie o czas, ponieważ często trzeba poprzestawiać meble, pożyczyć krzesła od sąsiadów, odkopać stary stół babci z garażu i jeszcze wszystko ustawić tak, żeby się zmieściło 🙂 Ponadto trzeba ułożyć menu, zaplanować zakupy i (znowu) czas na przygotowanie potraw, oraz zastawy, sztućców, dekoracji nie zapominając o ubraniach dla siebie i własnej rodziny oraz o  odpowiednim przygotowaniu. Owszem można zawsze wspomóc się bliskimi i zaangażować ich do pracy, jednak to po waszej stronie będzie stała koordynacja i dopilnowanie wszystkiego. Trochę tego jest, prawda? 😉 Dlatego warto zajrzeć tutaj i poznać 10 wskazówek, które ułatwią Ci organizację przyjęcia komunijnego w domu.

2.  Zamówić profesjonalną firmę cateringową.

Nadal jest to organizacja komunii w domu, ale poza wyborem menu i szczegółowymi ustaleniami głównie dotyczącymi logistyki, większość pracy zostaje po stronie firmy cateringowej.I wydawałoby się, że z głowy 😉 Przecież mamy już załatwione jedzonko, ale teraz pozostaje kilka pytań:  Kto poda obiad? Kto przywiezie jedzenie? Może trzeba odebrać? Czy mam wystarczającą ilość naczyń? Czy skorzystać z wypożyczalni, a może naczynia mam w ramach cateringu? Czy muszę udostępnić kuchenkę? I czy ich garnki nadają się do mojej indukcji? Czy zimne przekąski ułożą na moich półmiskach, a może sama będę musiała to kroić i rozkładać?

A więc tak, wszystko to musicie dogadać z firma cateringową, która z pewnością rozwiąże powyższe problemy i rozwieje wątpliwości, ale pamiętajcie, że warto najpierw przeanalizować to co mamy w domu i to jak chcemy, żeby nasze przyjęcie wyglądało.

3. Zarezerwować lokal. Wybrać restaurację,która najbardziej odpowiada nam pod względem lokalizacji, menu, wystroju i ceny

Nie ma co ukrywać, że rezerwacje na majowe komunie odbywają się już nawet na rok wcześniej… Maj to “złoty” miesiąc dla restauratorów, zazwyczaj wszystkie restauracje w majowe niedziele są zajęte. Dlatego też decydując się na organizację komunii w restauracji musimy pamiętać, że cena będzie wyższa, niż poza sezonem komunijnym, niestety takie sa fakty i prawa rynku.

Oferty komunijne są bardzo zróżnicowane i rzadko kiedy lokal proponuje inny pakiet niż ten “komunijny”. W zależności od miejsca ceny wahają się w okolicach 110-180 zł za osobę..

Zazwyczaj też lokal dysponuje jednym tarasem, czy ogrodem, a wiadomo w maju zazwyczaj słoneczko dopisuje i dzieci większość czasu spędzają na dworze. 
Jeśli natomiast organizujecie je we własnym zakresie a Wasze możliwości finansowe są ograniczone, lub po prostu chcecie zaszaleć 😉 Skontaktujcie się z innymi rodzinami, które w tym samym dniu robią przyjęcie (możecie to zrobić za pośrednictwem np managera lub kierownika restauracji) i podzielcie koszty np. na dmuchaniec dla dzieci, fotobudkę czy animatorów – wtedy wyjdą Wam faktycznie bardzo przystępne i atrakcyjne ceny! Sprawdźcie sami!

Uwaga, bardzo często się zdarza, że organizując przyjęcie w restauracji, takich przyjęć jak Twoje może odbywać się kilka… Zwłaszcza w większych obiektach np. hotelowych. Komfortowym rozwiązaniem jest, gdy inne komunie odbywają się w innych salach, ale nie zawsze tak jest – warto dopytać. Standardem jest zapewnienie dzieciom atrakcji podczas komunii, nie ukrywajmy to w końcu ich impreza! ; ) Dlatego nie zapomnijcie o animatorce dla dzieci, dmuchanym zamku, wacie cukrowej, a nawet fotobudce! Oczywiście wszystko zależy od budżetu, miejsca i ilości gości, głównie tych najmłodszych. Więcej o atrakcjach znajdziecie tutaj… Pamiętajcie jednak, że robiąc imprezę w lokalu, bardzo często właściciele restauracji zapewniają cześć takich atrakcji w cenie – dowiedzcie się na co możecie liczyć.Back to Top