Sprawcie sobie Dzień Dziecka!

Czerwiec wita nas ciepło, szczególnie, że 1.06 jest Dzień Dziecka! Bez względu na to, czy mamy już swoje dzieci, czy też nie, wszyscy czujemy, że to nasz dzień 🙂

Wystarczy niewiele, by sprawić komuś radość! Słodki cukierek, lizak, albo wspólne lody. Czy mamy 5 czy 55 lat, lody zawsze się sprawdzają! Tym najmłodszym milusińskim kupujemy prezenty, zabawki i co tylko chcą – tak już jest, nawet zlodowaciałe serca na widok małych śmiejących się oczek po prostu topnieją 😉 Tak więc, z myślą o najmłodszych przygotowałam kilka pomysłów na świętowanie.

5 POMYSŁÓW NA NIEBANALNY DZIEŃ DZIECKA!

1.Czas. Podaruj dziecku swój czas, to jest najważniejsze! Jak sama nazwa mówi jest to “Dzień Dziecka”, a nie 5 minut gdy wręczamy lalkę, czy słodycze… Wybierzcie się na przejażdżkę rowerową, rolki albo do parku linowego. Może to być też plac zabaw lub po prostu wspólne kopanie nową piłką też będą super!

2.Coś innego. Zabierz dziecko do zoo, teatru, cyrku, wesołego miasteczka lub kina, niech to rozbudzi zmysły i emocje dziecka. Taka wyprawa i nowe wrażenia, na pewno na długo zostaną w pamięci naszych pociech.

3.Wolność. Kup farby do malowania rękami i wielkie arkusze papieru, ubierzcie się w stare ubrania, zdejmcie buty i do dzieła! Niech nic Was nie ogranicza, malowanie rękami, stopami i „ciapanie się” po twarzach to istny raj dla dzieci w każdym wieku!

4.Zamieńcie się rolami. Daj się ponieść! Weź dziecko do sklepu niech wybierze 3 produkty, z których będzie przyrządzać jedzenie, ustalcie, co mały człowieczek życzyłby sobie w menu 🙂 Ty uzupełnij koszyk lub sam(a) zrób wcześniej zakupy. Przygotuj niezbędne sztućce, garnki itp, ubierzcie się w fartuszki (najlepiej całą rodziną) i niech powstanie jakiś fantazyjny posiłek pod czujnym okiem małego szefa kuchni 😉 Zabawa gwarantowana!

5.Czyste szaleństwo. Przygotuj stare poduszki, zrób dziury i urządźcie sobie prawdziwą bitwę na poduszki! A może zaopatrz się w specjalne baloniki na wodę i urządźcie sobie zawody z wodnymi granatami. Pokaż, że Ty też umiesz się bawić! Dom zawsze można posprzątać, a radość dziecka na zawsze zostawi ślad w naszych sercach 🙂
 A ty? masz takie wspomnienie z dzieciństwa? Jeśli tak, wiesz, że jest to bezcenne!

Back to Top